ضمانتنامه تتاتل
تتاتل | تنظیم دوربین در iOS11
در iOS 11 تغییرات نامحسوسی برای گرفتن عکس ایجاد شده است. بزرگترین آن ها فرمت جدید HEIF می باشد که جایگزین JPEG به شمار می رود.
19863
post-template-default,single,single-post,postid-19863,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_with_content,width_470,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

فرمت HEIF و HEVC در iOS 11

فرمت HEIF و HEVC در iOS 11

اخیرا و در زمان رونمایی از سیستم عامل iOS 11 اپل اعلام کرد که در سخت افزار های جدید این شرکت که از iOS 11 استفاده میکنند، امکان عکس برداری در فرمت جدیدی تحت عنوان HEIF که مخفف High Efficiency Image File Format و برای فیلم برداری فرمت HEVC که مخفف High Efficiency Video Codec می باشد را عرضه کرده است.

با تتاتل همراه شوید تا با تنظیمات این دو فرمت عکس و فیلم آشنا گردید.

HEIF

۱٫استفاده از HEIF

با استفاده از فرمت HEIF تصاویر بهتر از فرمت JPEG فشرده سازی می شوند که در نتیجه فضا کم تری در دستگاه اشغال خواهد شد. یکی از معایب فرمت HEIF این است که مانند فرمت JPEG با سخت افزار و نرم افزار سازگاری ندارد. جهت تنظیم دستگاه برای عکس گرفتن با فرمت جدید تنها کافی است به Settings > Camera > Formats رفته و گزینه High Efficiency را انتخاب کنید.

۲٫تبدیل خروجی با فرمت HEIF به JPEG به صورت اتوماتیک

در صورتی که با فرمت HEIF عکس گرفته باشید جهت تبدیل این فرمت به JPEG به صورت اتوماتیک تنها کافی است وارد Settings > Photo شوید و Transfer to Mac or PC را در حالت Auto ( اتوماتیک ) قرار دهید.و

HEIF

همانطور که بیان شد، این فرمت ها تنها در دستگاه های به روز اپل مانند iPhone 7 به بعد و آخرین نسل iPad Pro وجود دارد.

No Comments

Post A Comment

3 × one =