ضمانتنامه تتاتل
تتاتل | ضبط فیلم های 4K با دستگاه آیفون
20089
post-template-default,single,single-post,postid-20089,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_with_content,width_470,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

ضبط فیلم های ۴K با دستگاه آیفون

ضبط فیلم های ۴K با دستگاه آیفون

گوشی های آیفون با استفاده از دوربین پشت قادر خواهند بود فیلم هایی با کیفیت HD بگیرند. همچنین با استفاده از گوشی های جدید قادر خواهید بود ویدیو هایی با کیفیت فراتر از HD ضبط کنید. هنگامی که قصد دارید فیلم های پر کیفیت تری داشته باشید، میزان حجم حافظه تان کمتر شده و همچنین باتری دستگاه سریعتر خالی می شود.شایان ذکر است که این ویژگی به صورت پیش فرض فعال نمی باشد پس جهت ضبط کردن ویدیو هایی با کیفیت ۴K و با وضوح بسیار بالا در ابتدا باید قابلیت super HD فعال شود. که این کار از طریق تنظیمات گوشی امکان پذیر می باشد.
با ما در وبلاگ خبری تتاتل همراه شوید تا با نحوه تنظیم فرمت فیلم برداری به صورت ۴K در iPhone آشنا شوید.

ممکن است با این سوال مواجه شده اید که‏، چرا تنظیمات دوربین در آیفون به صورت اتوماتیک بر روی ۴K تنظیم نشده است…؟! در جواب می توان به حجم بالای ذخیره سازی این فرمت فیلم ها اشاره نمود. به همین روی تنظیمات ویدیو به صورت پیش فرض بر روی ۱۰۸۰p با تعداد ۳۰ فریم بر ثانیه قرار گرفته است که این مسئله قابل تغییر می باشد. جهت فعال کردن این قابلیت نیازمند یک دستگاه آیفون که ۴k را پشتیبانی می کند یعنی iPhone 6s یا جدیدتر خواهید بود. در ابتدا اپلیکیشن Setting را باز کنید سپس در پایین صفحه وارد قسمت ” Camera ” شوید و بر روی Record Video ضربه بزنید . در این قسمت گزینه “ ۴K at 30 fps ” را انتخاب کنید.

4k video

درباره مشاهده ویدیوی ۴K در دستگاه آیفون، این نکته را یادآور می شویم که هیچ نیازی به ذخیره کردن ویدیو به صورت ۴K و فریم بسیار بالا نمیباشد مگر این که قصد تماشای آن را بر روی نمایشگرهای بزرگ یا Apple TV داشته باشید چون هیچ دستگاه iPhone یا iPad ای به دلیل اندازه صفحه اش قادر به پخش این رزولوشن به صورت کامل نخواهد بود.
برای مثال، سری پلاس مدل های آیفون ۶، ۷، ۸ دارای نمایشگر ۱۰۸۰ هستند که یک چهارم ۴K محسوب می شود. آیفون ۱۰ هم با رزولوشن ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ یک دستگاه با نمایشگر ۴K نیست.

4k iphone

همه آیفون ها از مدل آیفون ۴S و بالاتر دارای نمایشگر با نرخ فریم ۶۰HZ هستند. یعنی آیفون در تولید ویدیوی ۶۰ فریم بر ثانیه و ۴K کوچک شده مشکلی پیدا نخواهد کرد.

درباره فرمت تصویر برداری و سازگاری

همان طور که می دانید آیفون ۸ و ۸ پلاس از فرمت جدید H.265 پشتیبانی می کنند. H.265 از همان کیفیت ویدیو فرمت قبلی بهره میبرد در حالی که نصف آن فضا را اشغال می کند. فرمت جدید مطمئنا فضای کم تری اشغال کرده و سرعت شما را کاهش نخواهد داد
برنامه های داخل App Store هم با فرمت جدید دارند مطابقت پیدا می کنند. جهت این که فرمت دوربین را تغییر دهید Settings را باز کنید ، در ابتدا بر روی سپس بر روی Formats ضربه بزنید. حال گزینه Most Compatible را انتخاب کنید.

app store

No Comments

Post A Comment

2 × three =