ضمانتنامه تتاتل
تتاتل | درباره ما
15301
page-template-default,page,page-id-15301,ajax_fade,page_not_loaded,,side_menu_slide_with_content,width_470,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

درباره ما

خدمات آموزشی0%
خدمات نرم افزاری0%
فروش0%
خدمات سخت افزاری0%

اهداف و سوابق شرکت

ضمانتنامه تتاتل، (شرکت تحلیلگران هوشمند امید) با تجربه ۱۱ ساله خود در زمینه فروش و خدمات پس از فروش محصولات اپل، مفتخر است اعلام دارد در جهت تحقق اجرا طرح ریجستری آیفون و واردات قانونی تلفن های همراه مجوزات رسمی خود، در این زمینه را از وزارت صنعت، معدن، تجارت و سازمان توسعه تجارت اخذ نموده و هم اکنون به عنوان وارد کننده رسمی محصولات اپل در کشور و با نام تجاری “تتاتل” اقدام به فروش محصولات اپل به همراه ۱۸ ماه ضمانت سخت افزاری، که ۱۲ ماه اول دستگاه دارای ضمانت تعویض و ۳۶ ماه ضمانت پس از فروش نموده است. ما مفتخریم اعلام داریم حامی مشتریان خود هستیم.

از این رو تضمین میکنیم کالاهای ارائه شده توسط این شرکت اصل و Unlock میباشند. بعلاوه شرکت تضمین میکند هرگز دستگاه های Refurbished را به مشتریان خود ارائه نخواهد داد.

از این رو تتاتل تلاش دارد جهت جلب رضایت مشتریان، محصولات اپل را در بالاترین سطح کیفی ارائه دهد.

پس از کسب تجربه کافی در طول ۱۱ سال فعالیت در زمینه اپل همراه با داشتن علم روز مدیریت، اکنون این شرکت در قالب مجموعه ای بزرگ با بخش های مجزا و مستقل در ارائه خدمات پس از فروش، کار خود را توسعه داده است تا بتواند هر روز که می گذرد بهتر و سریع تر از قبل از پس ارائه خدمات مورد نظر خود به مصرف کنندگان برآید. حال این شرکت به مجموعه ای متشکل از بخش های فروش، نرم افزار، سخت افزار، آموزش، Apple ID، سایت و توسعه نرم افزاری تبدیل شده که ۱۳ نفر در این بخش ها مشغول به کار بوده و تحصیلات اکثر این افراد در زمینه کامپیوتر و IT می باشد. مهمترین نکته ای که مجموعه ما را از سایرر فروشگاه های اپل در ایران متمایز کرده است، ارائه گارانتی محصولاتی است که به مشتریان خود می فروشیم.. از آنجا که شرکت اپل همانند سایر شرکتهای بزرگ و معتبرتجاری در سراسر دنیا، در قبال فروش محصولات خود از طریق نمایندگی های مجاز در کشورهای دنیا گارانتی و پشتیبانی های مختلفی را ارائه می دهند و از طرفی به دلیل تحریم ها علیه ایران، کشور ما از این حمایت بی بهره مانده است، بر آن شدیم تا به ارائه گارانتی داخلی (Local) به مشتریان خود اقدام نماییم.

هدف از این کار رفع مشکلات و دغدغه های مردم هنگام مواجه شدن با مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری، پس از خرید انواع محصولات اپل بوده است. ما نام این گارانتی را تتاتل گذاشته ایم. خدماتی که تحت پوشش گارانتی تتاتل به مصرف کنندگان خود ارائه می دهیم شامل پشتیبانی سخت افزاری، نرم افزاری، ساخت Apple ID و آموزش است. در بخش پشتیبانی سخت افزاری چنانچه در مدت ۱۸ ماه پس از خرید، دستگاهه دچار هرگونه مشکل اعم از کارخانه ای و یا توسط کاربر شود و در مدت ۷ تا ۳۰ روز کاری بنا به تشخیص کارشناس سخت افزار قابل تعمیر نباشد با تایید مدیریت ضمانتنامه تتاتل، دستگاه طبق مفاد ضمانت تعویض می گردد و در صورتی که مشکل با تعویض قطعه برطرف شود، به طور رایگان قطعه مورد نیاز جایگزین خواهد شد.

در بخش پشتیبانی نرم افزاری، برنامه های موجود در آیتونز را در قالب بسته های متنوعی ارائه می دهیم که این امکان برای کاربران وجود دارد که خود آن ها نیز در انتخاب برنامه های موردنظرشان سهیم باشند.

پس از انتخاب و نصب برنامه ها برروی دستگاه، چنانچه شخص از برنامه های نصب شده راضی نبوده و یا این برنامه ها برای او کاربردی نباشد، در مدت سه ماه می تواند با مراجعه به فروشگاه آن ها را پاک کرده، با برنامه های موردنظر وی جایگزین نماییم. علاوه براین تا زمانی که برنامه های نصب شده توسط ما، برروی دستگاه شخص وجود داشته باشد، می تواند از به روزرسانی برنامه ها به طور رایگان بهره مند شود. بخش دیگر خدمات تحت گارانتی، ساخت Apple ID است در صورتی که فرد Apple ID نداشته باشد و یا نتواند برای خود بسازد. ما این کار را در قالب CD آموزش ساخت Apple ID و همچنین ساخت ایمیل به مشتریانن و متقاضیان انجام داده ایم. با این حال اگر فرد باز هم نتواند به هر دلیلی از این CD استفاده کند با رضایت خودد فرد مبنی بر عدم پذیرش پشتیبانی Apple ID وی از طرف مجموعه، برای او ساخته می شود. و در نهایت،، پشتیبانی آموزش تحت گارانتی به صورت ۲۲ ساعت آموزش رایگان کار با دستگاه هایiOS و ۴ ساعت آموزش رایگان کار با Mac OS است که کلاس های آموزشی درست مطابق با میزان آشنایی فرد متقاضی باا این دو سیستم عامل، در سطوح مختلف مقدماتی، متوسطه و پیشرفته برگزار خواهد شد.